R O W E L U C J A
Jeżdżąc rowerem zyskujesz przyjaciół.

ROWELUCJA to wspólne przedsięwzięcie kilku środowisk na rzecz rozwoju społeczeństwa rowerowego w Warszawie.

Interesują nas wszystkie aspekty poruszania się na dwóch kółkach: społeczne, kulturowe, ekologiczne, transportowe, wolnościowe, artystyczne, ekonomiczne i polityczne.

Rower to nie zabawka. W zbiorowej świadomości współczesnego mieszczanina rower jest jedynie weekendowym gadżetem do przejażdżek po parku. A przecież rower to przede wszystkim idealny środek transportu w mieście - prosty, szybki, cichy, czysty, tani, zdrowy i bezpieczny. Pragniemy ukształtować nowy wizerunek roweru, chcemy przekonać jak najwięcej Warszawiaków, aby używali go jako głównego środka transportu po mieście. Rower to wolność.

Im więcej osób będzie poruszać się na rowerze tym szybciej urzędnicy miejscy zaczną dbać o odpowiednią infrastrukturę. A jeśli tego nie zrobią, to ich zmienimy.

Ulice muszą się zmienić, miasto jest dla ludzi, nie dla samochodów! Poruszając się po mieście jesteśmy sterroryzowani przez samochody i ich wszechogarniający hałas i smród - obojętne, czy chodzimy pieszo, jedziemy rowerem, czy tez tkwimy w autobusie. Każde przejście ulicy jest stresem, który pokornie przyjmujemy, gdyż od małego jesteśmy wychowywani, że to normalne, że są wypadki, że trzeba uważać. 7Miasto podzielone jest na wysepki pomiędzy którymi ciągną się nieskończone strumienie zabójczych maszyn. A przecież po prostu nie powinniśmy się godzić na tę monstrualną ilość samochodów na ulicach, na chamstwo kierowców, na korki i spaliny. Rower nie hałasuje, nie smrodzi, nie zabija przechodniów. Samochody są dla dresiarzy, a przecież nie boimy się dresiarzy, nawet jeśli chodzą w garniturach.

Warszawscy rowerzyści - musimy się poznawać, szanować i organizować, musimy opanować to miasto!


Festiwal ROWELUCJA organizują:
- Federacja Zielonych
- grupa Warsaw Car Killers
- Galeria Raster
- portal kultury niezależnej Independent.pl
- czasopismo Citymagazine
- Bar Aurora

: : << poprzedni : : : : następny >> : :