[2002.02.17] :m:a:k:a:r:o:n::::z::::s:o:s:e:m:
Gdybym któregoś dnia obudził się i okazałoby się, że The Velvet Underground nigdy nie zaistniał, to nie wyobrażam sobie jaka byłaby muzyka. Czego bym słuchał i kim bym był?
Bez AUDIOGALAXY, HOTLINE'U, GNUTELLI, AIMSTERA, a niegdyś NAPSTERA również nie wiem czego bym słuchał. Gdyby ktoś nie wynalazł makaronu byłbym chyba nieszczęśliwym chudzielcem.
Makaron z sosem, standart. Chyba nie ma niczego tak oczywistego jak makaron z sosem, przecież wszyscy jesteśmy ostrymi punkami.
Istnieje w nieskończonej ilości wersji, poniżej przytaczam zestawienie kilku głównych sosów do makaronu razem z najbardziej pasującą do nich muzyką.
Do opracowania tego zestawienia zainspirował mnie wykaz jaki typ sosu pasuje najlepiej do konkretnego typu i kształtu makaronu, znajdujący się na stronie http://www.makaron.pl/sosy/pastalunga.htm.
pomidorowy prosty Velvet Underground
pomidorowy boloński Sonic Youth
pomidorowy+warzywa Pixies
pesto Joy Division
czosnek+zioła Can
sos gorgonzola Kraftwerk
masło+ser PJ Harvey
grzyby+ser The Clash
tuńczyk Tocotronic
owoce morza Blondie
warzywa różne Bob Marley
mięso Nirvana

Nie potrafię obliczyć, czy częściej słucham tej muzyki, czy też gotuję sobie poszczególne sosy. Na pewno ze wszystkich potraw, jakie przyżądzam, najczęściej robie makaron z różnymi sosami. Podobnie robią inni - wielu spośród moich znajomych jeśli ma coś ugotować myśli w pierwszej kolejności o makaronie z sosem (najczęściej pomidorowym). To w końcu najbardziej oczywiste, co może wsunąć Europejczyk.
Lista zalet jest długa, przede wszystkim makaron jest bardzo smaczny, robi się go łątwo i szybko. Składniki można przechowywać długo - wystarczy mieć w domu makaron, dobrą oliwę i coś jeszcze (np. puszkę pomidorów, czosnek, cebulę, przyprawy, czy kawałek sera, tuńczyka w puszce, może jakąś wędlinę). Makaron jest tani, tak tani, jak tylko nasza fantazja jest bogata.

Wiele o makaronie można poczytać na stronie (jest tam też sporo przepisów):
http://www.makaron.pl/

: : << poprzedni : : : : następny >> : :